Přednášející

Dr. Ravindra Nanda

Dr. Ravindra Nanda je emeritním profesorem a vedoucím Katedry kraniofaciálních věd a oddělení ortodoncie, University of Connecticut.
Své stomatologické a ortodontické vzdělání získal nejprve v indickém Lucknow a poté v nizozemském Nymegenu a na University of Connecticut. Na univerzitě v Nymegenu získal také doktorát. V letech 1970-1972 působil jako odborný asistent ortodoncie na Loyola University v Illinois a od roku 1972 je spojen s University of Connecticut.
Dr. Nanda se aktivně podílel na ortodontickém výzkumu v oblasti biomechaniky, klinických studií a urychlení ortodontické léčby. Se svými kolegy je autorem více než 300 vědeckých prací. Je šéfredaktorem časopisu Progress in Orthodontics. Je také přidruženým redaktorem časopisu Journal of Clinical Orthodontics a autorem či spoluautorem osmi učebnic ortodoncie.

PřednáškaVideo

sponzorováno

Dr. Alessandro Mario Greco

Dr. Greco získal titul v roce 1999 na univerzitě Tor Vergata v Římě, v roce 2007 postgraduální titul z ortodoncie na univerzitě ve Ferraře, v letech 2000-2015 postgraduálně působil v nemocnici San Giovanni Calibita Fatebenefratelli Isola Tiberina v Římě, v roce 2015 se stal doktorem na univerzitě Tor Vergara v Římě a od roku 2013 hostujícím profesorem na univerzitě ve Ferraře.
Má vlastní ortodontickou praxi v Římě.
Je členem Italské ortodontické rady a Evropské ortodontické rady a aktivním členem mnoha významných odborných společností a asociací. V roce 2013 byl klinickým přednášejícím Invisalign a GC ortodoncie.
Je autorem vědeckých článků v národních a mezinárodních časopisech, přednášející na národních a mezinárodních kurzech a setkáních.

PřednáškaVideo

sponzorováno

Dr. Bjorn Ludwig

Dr. Björn Ludwig provozuje soukromou ortodontickou praxi v německém Traben-Trarbachu. Je vědeckým koordinátorem a odborným asistentem na univerzitě v Homburgu/Saaru na katedře Ortodoncie.
Jeho hlavní výzkum se zaměřuje na skeletální kotvení a 3D technologie. Dr. Ludwig je autorem více než 200 recenzovaných klinických a vědeckých článků a editorem dvou knih. Dr. Ludwig je šéfredaktorem publikace Kieferorthopädie vydávané společností Quintessence. Je také spoluredaktorem časopisu Journal of Clinical Orthodontics a Journal of Orthodontic Science. Dr. Ludwig je aktivním členem Angle society of Europe a působí v radě German board in Orthodontics Je bývalým prezidentem European Begg Society.

PřednáškaVideo

sponzorováno

Dr. Maximilian Küffer

Dr. Küffer je uznávaný odborník na univerzitě v německém Düsseldorfu, kde zastává pozici vedoucího lékaře. Je držitelem doktorského titulu z univerzity v Tuebingenu. Zabývá se digitálním plánováním léčby a výrobou ortodontických aparátů pomocí CAD/CAM, zejména v kombinaci s dočasnými kotevními zařízeními.
Dr. Küffer absolvoval postgraduální studium orofaciální ortopedie a ortodoncie na univerzitě v Düsseldorfu. Následně pokračoval v působení na univerzitě a stal se průkopníkem nových metodik léčby prostřednictvím zdokonalování a inovace ortodontických aparátů využívajících skeletální kotvení. Dr. Küffer má za sebou řadu národních i mezinárodních přednášek, před svým působením na univerzitě v Düsseldorfu získával Dr. Küffer zkušenosti při práci na univerzitě v Tuebingenu a v několikaleté rezidentní ortodontické praxi v jižním Německu.

MUDr. Jan Streblov

Po promoci v roce 2003 pracoval v Pražském centru dentální implantologie. V roce 2010 založil spolu
s Dr. Tomečkem Dentální kliniku 3DK. Od roku 2009 je držitelem Osvědčení ČSK pro odbornost parodontologie, v roce 2010 úspěšně dokončil Curriculum implantologie – Deutsche Gesellschaft für Implantologie
Věnuje se zejména parodontologii, implantologii a komplexním rekonstrukcím. Jako dlouholetý člen České akademie dentální estetiky a její bývalý prezident se podílí na rozvoji mezioborové spolupráce s ortodontisty a dalšími specialisty.
Přeložil několik odborných knih, je autorem publikací a mnoha přednášek a kursů na téma parodontologie, implantologie, plastická chirurgie parodontu, autotransplantace zubů a dalších. Přednášel na konferencích v Česku, na Slovensku, v Německu, Velké Británii a Švýcarsku

doc. MUDr. Magdalena Koťová, Ph.D.

MUDr. Magdalena Koťová promovala na FVL UK v Praze v roce 1977, poté pracovala 10 let jako dětský zubní lékař na dětském a ortodontickém oddělení OÚNZ Praha 9 a dalších 9 let jako odborný asistent na ortodontickém oddělení II. stomatologické kliniky VFN a 1. LF UK Praha. V roce 2004 obhájila doktorskou dizertační práci zaměřenou na morfologii patra (Ph.D.).
Od roku 2005 vede oddělení pro léčbu rozštěpových vad. 
Publikovala čtyři odborné monografie, poslední, zaměřenou na ortodontickou léčbu pacientů s rozštěpem. Na toto téma předložila v roce 2023 i habilitační práci. Je členkou ČSK a pracuje v její čestné radě a jako lektor odborných komorových kurzů, České ortodontické společnosti, v níž řadu let působila ve výboru, je členkou akreditační komise MZ ČR pro obor ortodoncie.

čestná přednáška

PřednáškaVideo

Dr. Camilla Molinari

Dr. Molinari dokončila postgraduální studium ortodoncie v roce 2008 na University of Ferrara. Navštěvovala specializační kurzy dentální a faciální estetiky a na Univerzitě v Parmě získala magisterský titul Level II. Absolvovala také pokročilé kurzy přímé a nepřímé záchovné stomatologie vedené Dr. Ferrarisem.
Spolupracuje při publikování textů a vědeckých článků. Dr. Molinari je mezinárodním přednášejícím na odborných kurzech a kongresech, je aktivní členkou SIED (Italská společnost dentální estetiky), POIESIS, AIDOR. Je také certifikovanou členkou DSD, Diamantovým providerem ortodontického systému Invisalign®, lektorkou Akademie Dr. Ezia Costy a odbornou asistentkou interceptivní ortodoncie na univerzitě v Padově.

Doc. MUDr. Martin Starosta, Ph.D.

Vystudoval Univerzitu v Olomouci, v roce 1997 dokončil vzdělání v oboru Paradontologie složením atestační zkoušky. V roce 2014 obhájil habilitační práci na téma Regenerace parodontu. Dlouhodobě pracoval na parodontologickém oddělení Stomatologické kliniky v Olomouci, stomatologické klinice 1LF UK v Praze a nyní je vedoucím lékařem Kliniky zubního lékařství v Ostravě. Na LF Ostrava je také proděkanem oboru Zubního lékařství. Je autorem více jak 60 odborných článků v recenzovaných časopisech, monografie Plastická chirurgie parodontu a aktivně přednáší v tuzemsku i zahraničí.

Ing. Bc. Daniel Stach

Daniel Stach je novinář, popularizátor vědy, člen vědecké redakce ČT a moderátor pořadu Hyde Park Civilizace a také mimořádných vysílání k různým tématům (například série speciálních vysílání Země v nouzi během pandemie covid-19).
Rozhovory vedl s 42 nositeli Nobelovy ceny (včetně Jeho Svatosti Dalajlámy), světově uznávanými vědci z různých oborů, jako například dvěma astronauty, kteří chodili po Měsíci i s astronautem přímo na Mezinárodní vesmírné stanici (první nepozemské vysílání v historii ČR). Je po něm pojmenovaná planetka 93256 (nachází se mezi Marsem a Jupiterem), je laureátem mj. Ceny Ferdinanda Peroutky, Medaile Vojtěcha Náprstka nebo Medaile za zásluhy o rozvoj vědy od Učené společnosti. Od předsedy Senátu získal Stříbrnou medaili „za schopnost nadchnout a jednoduše předat složité“. Učí na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V médiích pracuje od roku 2009, je bývalým juniorským reprezentantem ve vodním slalomu a komentátorem sportovních akcí. Rád běhá a jezdí na divoké vodě i na snowboardu. Čte sci-fi a fantasy. Je ženatý, má syna, dceru a kocoura Pana Rozárku, který u sebe nechává celou rodinu bydlet.

Přednášející krátkých přednášek

Dr. Seung-Woo Yoo

Vystudoval univerzitu v Tübingenu v oboru zubního lékařství. Postgraduální studium ortodoncie absolvoval v soukromé praxi Bingen am Rhein a dokončil na Univerzitě. Provozuje vlastní ortodontickou ordinaci v Neu-Isenburgu.
Věnuje se vývoji různých digitálních předmětů a přístrojů Pravidelně přednáší na téma digitální ortodoncie.

MDDr. Jiří Hálek

Vystudoval Masarykovu Univerzitu v Brně, obor Zubní lékařství v roce 2011. Postgraduální ortodontickou přípravu absolvoval ve Fakultní nemocnici v Plzni. V roce 2015 otevřel vlastní ortodontickou ordinaci ve Strakonicích. Ve své praxi se zaměřuje na digitální plánování, skeletální kotvení a výrobu aparátů 3D tiskem.

MUDr. Jiří Baumruk

Studium stomatologie na LFUK v Plzni dokončil v roce 1999. Na praxi v soukromé ordinaci v Písku zaměřené na parodontologii a implantologii navázal postgraduálním studiem ortodoncie ve FN a LFUK v Plzni, které zakončil v roce 2005 složením atestační zkoušky.
Po atestaci pracoval na ortodontickém oddělení FN a LFUK v Plzni do roku 2008. Poté založil soukromou praxi B-Orto s.r.o., kde je vedoucí lékař a provozovatel. Souběžně pracoval několik let i v soukromé praxi PetrOrtho. Od roku 2015 je zaměstnán na částečný úvazek jako odborný asistent na Ortodontickém oddělení Stomatologické kliniky 1. LFUK v Praze.
V roce 2013 byl prezidentem kongresu ČOS zaměřeného na léčbu alignery a mezioborovou spolupráci s chirurgy a parodontology.
Absolvoval několik odborných stáží v České republice, Itálii a Rakousku.
Je autorem mnoha přednášek a spoluautorem vědeckých publikací na téma mezioborová spolupráce, ageneze a retence zubů, využití skeletálního kotvení, maxilární expanze a spolupráce ortodontisty s praktickým zubním lékařem.

MUDr. Marek Pokorný

V roce 2003 ukončil studium Stomatologie na LFUK v Plzni. které mezi roky 2000 a 2001 přerušil studijním pobytem v USA v Denveru. V letech 2003 a 2009 pracoval na zubní klinice SmileDental. V roce 2009 založil vlastní ordinaci Complexdental. Je účastníkem řady domácích a zahraničních kurzů. Věnuje se mezioborové spolupráci s ortodoncií, zaměřuje se na celkové rekonstrukce, chirurgii a parodontologii. Pravidelně přednáší v rámci ČR.

MUDr. Ivo Marek, Phd.

Ukončil studium stomatologie na LF UP v Olomouci v r. 1990. V letech 1996 – 1999 absolvoval tamtéž postgraduální studium v oboru ortodoncie. V r. 1999 otevřel v Břeclavi Soukromé stomatologické centrum STOMMA, zaměřené na interdisciplinární zubní péči, především na spolupráci ortodontisty s parodontologem a implantologem. V r. 2008 ukončil doktorandské studium na LF UP v Olomouci (Ph.D.) a od té doby pracuje jako odborný asistent na Klinice zubního lékařství LF UP v Olomouci a jako externí učitel na ortodontickém oddělení LF UK a VFN v Praze. Publikoval jako hlavní autor či spoluautor přes 70 článků a přednesl přes 270 přednášek v ČR a zahraničí. Dr. Marek byl více než 15 let místopředsedou České ortodontické společnosti a v současné době je jejím prezidentem. 17 let je také členem Evropské ortodontické společnosti, Americké ortodontické společnosti, a Světové ortodontické společnosti. V r. 2007 byl jmenován čestným členem Implantologického klubu ČR za rozvoj spolupráce mezi obory ortodoncie a implantologie a v roce 2023 Čestným členem Polské ortodontické společnosti. Je členem redakční rady časopisu Ortodoncie, akreditační komise Ministerstva zdravotnictví ČR, zástupcem České ortodontické společnosti v EFOSA (Evropská asociace ortodontických společností), kde byl pět let i členem Councilu EFOSA a je recenzentem časopisu Ortodoncie, Angle Orthodontics, European Journal of Orthodontics a Journal of Aligner Orthodontics. V r. 2014 byl jmenován mezinárodním ambasadorem Americké ortodontické společnosti a v letech 2016-2021 pracoval v Councilu Evropské ortodontické společnosti.

MUDr. Ladislav Gregor, Dr.Med.Dent., Ph.D.

V roce 2005 ukončil studium stomatologie na Masarykově Univerzitě v Brně, následně pracoval jako asistent na oddělení záchovné stomatologie a endodoncie FNuSA v Brně (2005-2007), dále jako odborný asistent Department of Cariology and Endodontics Dentistry, School of Dentistry, University of Geneva, Switzerland (2007–2014). Od roku 2007 pracuje také v privátní praxi Sorriso Dental Clinic Brno. V roce 2016 obhájil doktorát (Dr. Med. Dent.) na University of Geneva (Švýcarsko), v roce 2017 pak také obhájil titul Ph.D. na Academic Centre for Dentistry Amsterdam (ACTA) v Amsterdamu (Holandsko), tedy na univerzitách, které jsou dle žebříčku hodnocení QS World University Rankings 2022 mezi TOP 30 na světě (2. Academic Centre for Dentistry Amsterdam (ACTA), Amsterdam the Netherlands, 30. University of Geneva), má na kontě 10 impaktovaných publikací na téma adhesivní stomatologie a 250 citací v článcích s IF. Přednáší na univerzitách v Ženevě, Amsterdamu a Barceloně. Je lektorem postgradualního vzdělávacího programu Master of Aesthetic and Microinvasive dentistry – University of Geneva. Certifikovaný člen ČADE – lektorem Curricula ČADE a člen vědecké rady ČSK.

MUDr. et MDDr. Jiří Genčur

MUDr. MDDr. Jiří Genčur (*1985) v roce 2012 absolvoval studium všeobecného lékařství na LF UK v Plzni a v roce 2013 dokončil studium zubního lékařství na téže fakultě. Od roku 2013 je zaměstnán jako lékař na Oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie Stomatologické kliniky LF UK a FN v Plzni, kde pracuje doposud. Věnuje se především endoskopickým metodám, ortodontické a ortognátní chirurgii. V roce 2019 složil atestaci v oboru orální a maxilofaciální chirurgie, od roku 2020 byl zaměstnán jako odborný asistent a od dubna 2023 je primářem Stomatologické kliniky LF UK a FN v Plzni. Je autorem a spoluautorem několika odborných sdělení a přednášek. Je členem společností AO Foundation – AOCMF a České lékařské společnosti JEP.

MDDr. Matěj Bernát

Matěj Bernát (* 15. srpna 1995 Bystřice pod Hostýnem), je český horolezec, lyžař, skialpinista, trailový běžec a taky zubní lékař, který jako první Čech a třetí nejmladší muž dokončil (přechodem Peuterey Intégrale) projekt 82×4000. To znamená, že vystoupal na všech dvaaosmdesát alpských čtyřtisícových vrcholů. Do povědomí horolezeckého světa se dostal i překonáním ikonického zimního přechodu Vladimíra „Gypsiho“ Tatarky. Celých 50 km a 6000 výškových metrů zdolal v čase 16 hodin a 25 minut a zkrátil tak původní rekordní čas o 4 hodiny.
Letos podnikl úspěšný prvovýstup západní stěnou alpským stylem na téměř sedmitisícový himalájský vrchol Sura Peak (6764) s Márou Holečkem. Cestu horolezci pojmenovali Simply Beautiful, Jednoduše Krásná. Portál explorersweb.com tento výstup zařadil mezi top 10 expedic roku 2023 a o výpravě vznikl originální půlhodinový film.
Matěj, mimo to, běhá jeden extrémní vytrvalostní závod za druhým, je snad každý víkend v Tatrách, spoluzaložil se svým bratrem sportovním obchod Mountain Squat a aktuálně zakládá svou vlastní zubní kliniku. Většinu svých dobrodružství podniká sólo, na jeden zátah, s co nejmenší výbavou. Jak sám říká: „Míň věcí, míň problémů“.

Přednášející pro odborné asistentky

Mgr. Kateřina Valíková

Fyzioterapii se věnuji už víc než 10 let. Bakalářské studium jsem absolvovala na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně, magisterské studium jsem následně vystudovala na Lékařské fakultě Ostravské univerzity v Ostravě.
Po škole jsem pracovala na Rehabilitačním oddělení v rámci Masarykova onkologického ústavu. Od roku 2017 pracuji v soukromé praxi. Věnuji se problematice celého pohybového systému a to včetně terapie čelistního kloubu.
První kurz na danou problematiku jsem absolvovala u Mgr. Filipa Mareše, dále pak další v Groofy.

MDDr. Martina Fraňová

MDDr. Martina Fraňová absolvovala v roce 2018 Jesseniovu lékařskou fakultu Univerzity Komenského v Martině, obor zubní lékařství. Od roku 2023 působí v Centru zubní implantologie, kde se věnuje estetické stomatologii, fixní protetice, neinvazivním korekcím v dermální estetice. Je členem České akademie dentální estetiky (ČADE) a ITI. Absolvovala kurzy se zaměřením na aplikaci botulotoxinu a kyseliny hyaluronové.

MUDr. Wanda Urbanová, Ph.D.

MUDr. Wanda Urbanová, Ph.D. pracuje jako ortodontista na Stomatologické klinice FNKV a 3. LF UK v Praze, která je součástí Pražského rozštěpového centra. Věnuje se ortodontické terapii pacientů s rozštěpem a kraniofaciálními syndromy a výuce lékařů v přípravě na specializační atestaci, zároveň je garantem studijního programu Dentální hygiena na 3. LF UK. Mezi oblast jejího zájmu patří především problematika rozštěpových vad obličeje a Williams-Beurenův syndrom.

MDDr. Martin Šrubař

MDDr. Martin Šrubař – vystudoval obor Zubního lékařství na LF UP Olomouce, kde promoval v roce 2009. Poté v letech 2012-2015 absolvoval postgraduální ortodontickou přípravu ve FN Motol v Praze.
V roce 2016 otevřel privátní ortodontickou praxi jako součást kliniky Zubní centrum ve Valašském Meziříčí, kde se zaměřuje na komplexní léčbu a mezioborovou spolupráci se zubním chirurgem a praktickým zubním lékařem.
Od začátku se specializuje na rozvíjení digitálních postupů v ortodoncii a v rámci ortodontické praxe také provozuje plně digitální ortodontickou laboratoř se zaměřením na in-house ortodoncii.

MUDr. Radmila Novozámská

V roce 1995 ukončila studia na 1.LF UK Praha, obor stomatologie.
Po promoci pracovala dva roky v soukromé zubní ordinaci v Praze, po té v letech 1997 až 2006 na stomatologické klinice 1.LF UK a VFN Praha na dětském oddělení. Od roku 2006 pracuje v zubní ordinaci Radno, které se z velké části specializuje na ošetření nespolupracujících dětských pacientů.
V roce 1997 složila 1. atestaci ze stomatologie a je držitelem Osvědčení ČSK praktický zubní lékař, od roku 2019 je držitelem osvědčení ČSK pro pedostomatologii.

MUDr. Kristína Filipi, Ph.D.

Studium na Masarykově univerzitě v Brně ukončila v roce 2005. Postgraduální studium absolvovala v roce 2011 také na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity. Působila jako odborný asistent na Lékařské fakultě MU. Je autorkou odborných publikací a přednášek s tématikou ošetřování rizikových pacientů. Je spoluzakladatelkou brněnské kliniky Sorriso dental.
V praxi se věnuje preventivnímu zubnímu lékařství a pedostomatologii. Také se zaměřuje na ošetřování nespolupracujících dětí.